Outlook zmiana nazw folderów na inny język

This post is also available in: angielski

Skrzynka w Microsoft Exchange, podczas pierwszego uruchomienia ustawia nazwy folderów zgodne z wersją jezykową klienta za pomocą którego dostajemy się do tej skrzynki.

Jeżeli za pierwszym razem dostaliśmy się do skrzynki za pomocą klienta anglojęzycznego wówczas nasze foldery zamiast Skrzynka odbiorcza będą wyświetlały się jako Inbox itp.

Aby to zmienic możemy uruchomić program Microsoft Outlook z przełącznikiem /ResetFolderNames, wspisując w pasku uruchom:

Outlook.exe /ResetFoldernames

W większości wypadków po takim uruchomieniu nazwy folderów ponownie ustawiane są dla naszego domyślnego języka.

Czasami jednak w przypadku Microsoft Exchange 2010 nazwy folderów nie chcą się zmienić, może to się stać np w przypadku gdy zaczniemy używać innego języka w kliencie Outlook zmieniając go z angielskiego na polski lub odwrotnie.

Wówczas jeżeli nie pomaga uruchomienie outlook.exe /resetfoldernames musimy przekonfingurować naszą skrzynkę.

Możemy to zrobić na dwa sposoby:

W Exchange Management Shell wpisujemy:

set-MailboxRegionalConfiguration -id <alias> -LocalizeDefaultFolderName:$true -Language <Language_code_to_switch_to> -DateFormat <your_preferred_DateFormat>

Dzięki czemu wymusimy ustawienia regionalne dla danej skrzynki.

więcej o tej komendzie znajdziecie tutaj:

Language Codes
Set-MailboxRegionalConfiguration

Lub możemy skorzystać z prostszej metody czyli zalogować się do skrzynki za pomocą OWA (Outlook Web App), następnie wybrać Options i See All Options.
Kliknąć Settings, Regional następnie wybrać prawidłowy język oraz region i zaznaczyć Rename defult folders so their names match specified language

Teraz pozostaje już tylko kliknąć Save i ponownie zalogować się do OWA.

Print Friendly
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>