Używasz Outlook 2007 – zapomnij o swietach w 2013 roku

This post is also available in: angielski

Pracując z programem Outlook często korzystamy z funkcji kalendarza, które jest bardzo potrzebna i wygodna. calendar2013

Niestety jeżeli nadal pracujecie z Microsoft Outlook 2007 to w jego kalendarzu dla roku 2013 nie będziecie mieli żadnych świąt.
W momencie dystrybucji programu Outlook 2007 jego kalendarz zawiera jedynie święta do końca roku 2012. Dlatego w roku 2013 czeka Was pracoholizm z powodu braku dodatkowych dni wolnych.

Niektórzy zapewne pomyślą, że jest to problem serwera Exchange, niestety tak nie jest.
Dni świąteczne znajdujące się w programie Microsoft Oulook nie są pobierane z serwera Microsoft Exchange ale z w ustawień samego programu MS Outlook.

Można jednak pomyśleć że dni świąteczne w kalendarzu jednak znajdują się na serwerze Exchange, ponieważ otwierając OWA w kalendarzu widzimy, walentynki, 1 maja, 3 maja i inne święta. Dzieje się tak ponieważ podczas pierwszego logowania się za pomocą Outlooka do swojej skrzynki Outlook automatycznie wpisuje te święta do kalendarza znajdującego się w skrzynce. Jeżeli utworzymy skrzynkę i najpierw zalogujemy się przez OWA to wówczas zauważymy że nasz kalendarz jest pusty.

Oczywiście kalendarz na rok 2013 i kolejne możemy w łatwy sposób uzupełnić. Wystarczy pobrać odpowiedni plik zawierający wykaz dni ważnych w roku kalendarzowym dla danego regionu i zaimportować go do Outlooka. Niestety czynność taką musimy wykonać dla każdej skrzynki.

Plik taki możemy utworzyć sami lub pobrać z internetu.

Następnie musimy zapisać go jako Outlook.HOL i zapisać przenieść do lokalizacji gdzie znajduje się obecnie stary plik Outlook.HOL czyli np:

C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\1033

Można również taki plik umieścić w sieci jako share i podać użytkownikom ścieżkę do niego.

Następnie musimy uruchomić program Outlook przejść do Tools, Options, Calendar Options, Holidays. Wybrać kraj dla którego importujemy święta do kalendarza i zaimportować.

W poniższym linku możecie znaleźć aktualizację dla Outlook 2007, dzięki której możecie uzupełnić świąteczne dni dla kolejnych lat:

KB2687329

 

W przypadku innych wersji Microsoft Outlook mamy jeszcze trochę czasu na uzupełnienie kalendarza:

Outlook 2010 

2020 for movable dates such as Easter and Mother’s Day;
2028 for fixed holidays such as New Years Eve and Valentine’s Day

Outlook 2013:

2022 for movable dates such as Easter and Mother’s Day;
2031 for some fixed holidays such as New Years Eve and Valentine’s Day

 

Print Friendly
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>