MS Outlook 2013 suggested contacts

This post is also available in: angielski

Outlook2013Rozważając instalacje nowej wersji programu Microsoft Outlook czyli MS Outlook 2013, musicie wiedzieć, że Outlook 2013 nie używa już sugerowanych kontaktów czyli suggested contacts.

 

Jeżeli zainstalujecie Outlook 2013 jako aktualizację Outlook 2010 lub 2007 wówczas nadal możecie używać sugerowanych kontaktów które były utworzone za pomocą poprzednich wersji Outlooka.

Niestety Outlook 2013 nie pozwoli Wam na dodanie nowych sugerowanych kontaktów które to tworzyły się po pierwszym wpisaniu wcześniej nie wykorzystywanego adresu email.

Natomiast jeżeli zainstalujecie Microsoft Outlook 2013 na komputerze na którym wcześniej nie było Outlooka wówczas nie będziecie mieli żadnych sugerowanych kontaktów.

Outlook2013-1

 

Dlatego lepiej przed instalacją nowego Outlooka uświadomić swoich użytkowników, że nie będą mieli już sugerowanych kontaktów.

Z drugiej strony jest to też dobre rozwiązanie, ponieważ nieraz zdarzało się, że usuwaliśmy jakąś skrzynkę emailową po czym zakładaliśmy ją ponownie za jakiś czas. Wówczas użytkownik który miał adres tej skrzynki zapisany w sugerowanych kontaktach bardzo często miał problem. Gdy wysyłał wiadomość najczęściej korzystał z podpowiedzi Outlooka, która to już nie była aktualna i wysłanie emaila skutkowało otrzymaniem zwrotki z informacją o niedostarczeniu wiadomości.

Rozwiązaniem było usunięcie sugerowanego kontaktu lub w niektórych przypadkach wszystkich sugerowanych kontaktów.  Dlatego wraz z wprowadzeniem Microsoft Outlook 2013 problem znika.

Print Friendly
Otagowany , .Dodaj do zakładek permalink.

2 Responses to MS Outlook 2013 suggested contacts

 1. Rafał Malus mówi:

  Nie jest to prawdą, że nie ma sugerowanych kontaktów w Outlooku. Nadal się zapisują, tylko pytanie – gdzie?

  • Remigiusz Szatkowski mówi:

   z tego co sie orientuje to jezeli mowimy o OUtlook 2013 i czystej instalacji na komputerze to nie wystepuje tam folder suggested contact i nie ma takiej funkcjonalności. Natomiast jezeli jest to upgrade z Outlook 2010 do 2013 wówczas folder jest zachowywany ale nowe kontakty nie sa do niego dopisywane.
   Natomiast zapewno chodzi Ci o funkcje autocomplete, w takim przypadku dane zapisywane sa w plikach Stream_Autocompleted…. .dat ktore mozesz znalezc w:
   %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Outlook\RoamCache

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>