Exchange 2013 CU1 dostępny KB2816900

This post is also available in: angielski

W dniu dzisiejszym 02.04.2013 udostępniony został CU1 dla Microsoft Exchange 2013

Cumulative Update 1 dla Microsoft Exchange 2013 możecie pobrać tutaj:

Exchange 2013 CU1 Download

 

Ex2013CU1

 

 

Jak widać dodatek trochę waży około 1,3 GB.

Opis CU1 znajdziecie tutaj:

Description of Cumulative Update 1 for Exchange Server 2013

 

 

Zainstalowanie dodatku CU1 dla Microsoft Exchange 2013 umożliwia współpracę z serwerami Microsoft Exchange 2010 które mają zainstalowany SP3.

Po zainstalowaniu dodatku system otrzyma numer wersji 15.0.620.29

CU1 jest pierwszą aktualizacją dla systemu Microsoft Exchange 2013, która wprowadza nowy system aktualizacji. W przeciwieństwie do dotychczasowego sposobu aktualizacji za pomocą Rollup, Cumulative Update umożliwia instalację serwera Exchange 2013 z pliku CU1 , a nie jak do tej pory musieliśmy zainstalować najpierw serwer Exchange a następnie doinstalować Rollup aby uzyskać najbardziej aktualną wersję systemu Exchange.

Podczas instalacji CU1 dla Exchange 2013 wprowadzane są również zmiany w schemacie Active Directory, dlatego najpierw musicie wprowadzić te zmiany uruchamiając:

setup.exe /PrepareSchema

oraz

setup.exe /PrepareDomain

 

Instalacja sewera Exchange 2013 z rolą mailbox w środowisku gdzie znajdują się serwery Exchange 2010 powoduje utworzenie nowe domyślnej ksiązki adresowej OAB.

Powoduje to oczywiście pobranie przez wszystkich klientów nowej ksiązki OAB. Aby temu zapobiec należy we właściwościach baz ustawić ponownie właściwą książkę adresową OAB.

Dodatkową ciekawą informacją jest to, że podczas przenoszenia skrzynek z serwera Exchange 2010 na serwer Exchange 2013 rozmiar skrzynek zwiększa się średnio o 30%.
Jest to spowodowane zwiększeniem ilości danych statystycznych, które tworzone są dla skrzynek obsługiwanych przez serwer Exchange 2013.

Poprawione zostały oczywiście błędy które były zawarte w Exchange 2013 RTM.

Wprowadzono nową możliwość ustawienia jako właściciela grupy dystrybucyjnej innej grupy.
Do tej pory w Exchange 2010 właścicielem grupy dystrybucyjnej mógł być użytkownik (konto w AD), natomiast teraz może to być grupa.

W OWA po zainstalowaniu CU1 dla Exchange 2013 pojawia się możliwość dostępu do Folderów Publicznych, możemy je dodać tak jak w Outlooku do ulubionych.
Niestety funkcjonalność ta obsługuje jedynie foldery publiczne które przechowywane są na Exchange 2013.

Dodano też pare innych udogodnień o których możecie przeczytać na stronie Exchange Blog Team

Print Friendly
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

3 Responses to Exchange 2013 CU1 dostępny KB2816900

 1. DrDomino mówi:

  Wszystko fajnie, doszły rzeczy których ludziom brakowało w OWA (np. personalne grupy dystrybucyjne, publiczne foldery są dostępne przez OWA) ale dalej są kłopoty z dostępem do ecp (500 unexpected error) przez użytkowników a nawet administratora. OWA działa jak marzenie. Swoją drogą to raczej wina Windows 2012 (Windows Identity Foundation). Na razie, zgodnie z poradami z social MS, pomaga dwukrotny restart serwera z rolą mailbox’a ale w środowisku produkcyjnym jest to mało ciekawe rozwiązanie :-(

  • Remigiusz Szatkowski mówi:

   a czy blad 500 pojawia sie w momencie gdy probujesz sie dostac do ECP za pomoca konta ktore znajduje się na Exchange 2010 czy 2013 ?
   jak wyglada twoj link do ECP /ecp?ExchClientVer=15 ? jezeli masz skrzynke na Exchange 2010 to musisz zmienic ten link.

 2. DrDomino mówi:

  Startuję z Exchange 2013, nie mieliśmy w firmie wcześniejszych wersji. Czasami czuję się jak królik doświadczalny :) Problem jest być może w HTTP redirect. Jest ustawione na default web site tak aby nie trzeba było wpisywać /OWA. W podfolderach zgodnie z praktyką wyłączyłem takie przekierowanie poza zasobem OWA. Nie wiem czemu ale po restarcie przekierowania znowu tam się pojawiają… Przyznam, że nie jestem szczególnie mocny w IIS’ie :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>