Outlook.com nowa usługa pocztowa Microsoftu

This post is also available in: angielski

W dniu wczorajszym 31.07.2012 firma Microsoft uruchomiła nową usługę poczty o nazwie Outlook.com.
Nazwa pochodzi oczywiście od popularnego klienta poczty dostępnego w pakiecie biurowym Microsoft Office, dzięki czemu każdy będzie mógł od razu powiązać domenę outlook.com z firmą Microsoft.

Na początku zapowiadane było odświeżenie usługi Hotmail.com jednak Microsoft zdecydował się uruchomić nowy projekt który będzie zachowywał dotychczasowe usługi oferowane przez Hotmail, dodając nowoczesny wygląd oraz pare funkcji.

Każdy kto do tej pory miał konto na Hotmail.com może zdecydować czy pozostaje przy swoim dotychczasowym adresie @hotmail.com czy chce go zmienić na nowy @outlook.com

Do nowości należy zaliczyć zintegrowanie poczty Outlook.com ze Skype. Wystarczy wybrać na którymś z naszych kontaktów przycisk chat aby automatycznie uruchomić rozmowę przez Skype bez potrzeby instalowania go na komputerze.
Dodatkowo poczta ma zostać zintegrowana z Facebookiem, Microsoft Office Web Apps, dodane zostaną rozwiązania oparte na chmurze, możliwość bezpośredniego zapisywania plików z poczty na dysk SkyDrive.

Konta na Outlook.com pojawiają się jak grzyby po deszczu, Microsoft chwali się że w pierwszych 6 godzinach funkcjonowania nowej usługi założonych zostało ponad milion kont.

Więcej informacji na temat Outlook.com można znaleźć tutaj:

Introducing Outlook.com – Modern Email for the Next Billion Mailboxes

 

Filmy reklamowe nowej usługi można obejrzeć poniżej:

Print Friendly
Otagowany , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>