Microsoft Outlook opóźnienie wysłania emaili

Sądzę, że każdy z nas spotkał się kiedyś z człowiekiem który wysłał emaila nie do końca będąc świadomym tego co czyni.
Oczywiście skutkiem takiego postępowania jest późniejsze nękanie i szukanie sposobu na odwołanie emaila lub jego usunięcie.

Ta porada skierowana jest do osób które przy tworzeniu i wysyłaniu emaila „zbytnio się śpieszą”.

Microsoft Outlook ma możliwość zdefiniowania reguł dotyczących wiadomości odbieranych jak również wysyłanych. Niestety mało kto pamięta o tej drugiej możliwości przetwarzania wiadomości wysyłanych.

Poprzez zastosowanie reguł możemy opóźnić wysłanie emaila który został napisany i naciśnięty został przycisk wyślij. Umożliwi nam to znalezienie go w skrzynce nadawczej i usunięcie lub poprawienie zanim zostanie wysłany.

W tym celu otwieramy Outlooka (2010), przechodzimy do Plik, Zarządzaj Regułami i Alertami.

W nowym oknie wybieramy Nowa reguła…, następnie zaznaczamy na dole Zastosuj regułę do wysyłanych wiadomości, tak jak jest to przedstawione na obrazku poniżej:

Następnie wybieramy Dalej i w kolejnym okienku znowu Dalej, na pytanie czy chcemy zastosować regułę do wszystkich wychodzących wiadomości wybieramy TAK.
W kolejnym oknie zaznaczamy odłóż dostarczenie o [podaj liczbę] min
i określamy liczbę minut po których wiadomość ma zostać wysłana np.: 5.

Naciskamy Dalej,
W kolejnym oknie mamy możliwość określenia warunku jaki muszą spełniać wiadomości, które jednak chcemy wysłać normalnie, a nie po 5 minutach. Jeżeli w tym oknie nie wybierzemy żadnego warunku, wówczas wszystkie wiadomości utworzone przez nas zostaną wysłane po 5 minutach.
Jeżeli chcemy aby niektóre wiadomości były wysyłane natychmiast bo są ważne lub wysyłamy je do kogoś kto rozumie nasze pomyłki wówczas przykładowo możemy tutaj wybrać opcję :

  • chyba że jest opatrzona ważnością… – możemy określić ważność jako wysoka, wówczas podczas tworzenia wiadomości jeżeli nadamy jej ważność wysoką zostanie ona wysłana bez czasu oczekiwania

Po kliknięciu Dalej, pozostaje nam już tylko nazwać naszą nową regułę i ją włączyć.

Print Friendly
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>