Update Rollup 5 for Exchange 2010 SP2 niedostępny do pobrania

This post is also available in: angielski

 

Ktoś z Microsoftu jednak zdecydował się sprawdzić Rollup 5 dla Exchange 2010 SP2 który

po opublikowaniu przez Microsoft na swoich stronach okazał się być sporym niewybuchem.

 

Wcześniej już pisaliśmy o problemach po instalacji Rollup 5 i to sporych problemach bo związanych z Exchange DAG który to większości z nas stosuje w celu zapewnienia niezawodności środowiska Exchange.

Niestety wygląda na to że Microsoft nie przetestował „dokładnie” Rollup 5 dla Exchange 2010 SP2 i teraz po wielu informacjach na forach i blogach na temat problemów które pojawiają się po instalacji tej aktualizacji, zdecydował się usunąć stronę na której można było pobrać Rollup 5.
Co dziwne jednak na stronie z opisem jakie zmiany wnosi instalacja Rollup 5 nic się nie zmieniło, nie pojawiła się nawet informacja o tym aby wstrzymać się z instalacją lub informacja że Rollup powoduje pewne problemy.

Ciekawe czy w związku z tym Microsoft zdecyduje się niedługo udostępnić wersje 2 Rolup 5 czy będzie to ta sama wersja w poprawionym pliku.

Microsoft chyba nie będzie mógł zaliczyć ostatnich wydań aktualizacji dla Exchange do udanych. Po wpadkach z aktualizacjami do Exchange 2007 SP3 oraz 2010 SP1 które to aktulizacje miały problem z cyfrowym podpisem plików, zostały wydane kolejne wersje tych aktualizacji które to miały poprawiać ten problem.


Jak się jednak okazuje teraz obie poprawki zostały udostępnione ponownie tym razem w wersji 3 która to ma poprawić to samo co poprawiała wersja 2.

Czyżby koledzy z Microsoftu po konferencji MEC 2012 rozluźnili się za bardzo, czy może firma zajmuje się już tylko produktem Exchange Server 2013, pomijając wcześniejsze wersje.

Dziwne też że o całej sprawie nie napisał nic Exchange Team Blog, który to przeważnie jako pierwszy informował o najnowszych aktualizacjach dla Exchange Server.

 

 

 

Print Friendly
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>